Przejdź do głównej zawartości

Keszowanie offline - logowanie wizyty

Jeśli masz już Locusa z mapą i plikiem GPX, chciałoby się pokeszować. Idziesz w teren, znajdujesz skrytkę i co dalej? Trzeba ją zalogować, nie? Poradnik krok po kroku poniżej. Wszystko wydaje się skomplikowane, ale zrób to raz i sam/a uznasz, że to nic trudnego.

1. Wybierz daną skrytkę na mapie, pojawia się jej trudność znalezienia, terenu, wielkość i kilka innych informacji.


2. Dotknij w pole z nazwą skrytki, żeby otworzyć jej szczegóły. Tutaj znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Przewijaj ekrany (opis, wpisy itp.) przesuwając po nim palcem.3. Żeby zalogować znalezienie, dotknij przycisku w prawym górnym rogu i wybierz "Zapisz wizytę"


4. Mając włączony przesył danych jest możliwość logowania online, ale mówimy tu o keszowaniu offline, więc logowaniem online się nie będziemy zajmować. W ustawieniach (sekcja Geocaching) jest możliwość zaznaczenia opcji logowanie tylko offline. W ten sposób logowanie online zostanie wyłączone i do zalogowania kesza będziesz miał/a jedno kliknięcie mniej.


5. Przy logowaniu offline wybierz typ loga (znaleziona / nieznaleziona itp.), wprowadź treść loga (niewymagane - później na geocaching.com na spokojnie wpiszesz konkretny tekst)


6. Po kliknięciu POTWIERDŹ, kesz jest zalogowany.


No dobra, ale skoro loguję offline, to jak się to znajdzie na geocaching.com?


7. Banał. Locus zainstaluje dodatek Field Notes. Jeśli nie, zainstaluj go.


8. Otwórz Field Notes i wybierz logi, które chcesz przenieść na geocaching.com (teraz włącz przesył danych, może być oczywiście WiFi).


9. Wybierz pierwszą ikonkę z lewej i "Upload Fieldnotes". Otworzy się Locus, trzeba zatwierdzić wysłanie i po sprawie.


10. Teraz wchodzisz na http://www.geocaching.com/my/fieldnotes.aspx i widzisz wszystkie wybrane kesze gotowe do zalogowania. W kolejności znalezienia, z komentarzami, które wpisałeś/aś w Locusie (jeśli wpisałeś/aś).