Przejdź do głównej zawartości

Trzebiechowo, czyli szczecinecki Rogalin

Piękno geocachingu polega na tym, że zabiera nas w zakątki, w które byśmy prawdopodobnie nigdy nie dotarli. Pokazuje miejsca wyjątkowe i warte poznania. Nie inaczej jest w przypadku małej, niepozornej osady w województwie zachodniopomorskim, 20 km od Szczecinka - Trzebiechowa. Przeglądając zwykłą mapę Polski pewnie mało kto zwróciłby na nią uwagę, ale przeglądając mapę Geocachingową nie sposób nie zatrzymać oka na tym obszarze. Sami zobaczcie:


Okolice Trzebiechowa to królestwo starych, okazałych dębów. To 8-hektarowy park rozciągający się wzdłuż brzegu jeziora. To śpiew żurawi przelatujących nad naszymi głowami. To otwarte przestrzenie, rozlewiska i piękne buczyny. To pieczołowicie odrestaurowany neogotycki pałac pochodzący z przełomu XIX i XX wieku. A pomiędzy tymi wspaniałościami ponad 70 keszy z serii TRZE i BRZE założonych przez TEDI02 i SteFFan9870. Wpis powstał w celu zachęcenia wszystkich do wycieczki w to wyjątkowe miejsce.


Bezkresna przestrzeń i okazały samotny dąb

Powalony olbrzym, a w nim kesz

Widok na neogotycki pałac

Cała seria keszy to mikro pojemniki PET ukryte w tradycyjnych leśnych maskowaniach. Trasa jest bardzo zróżnicowana- od leśnych duktów, ścieżek brzegiem jeziora, poprzez pola i łąki z zapierającymi dech w piersi widokami, aż po marsz środkiem lasu, gdzie jedynym punktem orientacyjnym jest strzałka w GPS’ie. Teren jest dosyć płaski, z kilkoma wzniesieniami, a do większości keszy można dojść suchą stopą. Można tu spędzić dobrych kilka godzin, a nawet cały dzień, na łonie natury kontemplując krajobraz. Miejsce przypomina okolice Rogalina, zarówno jeśli chodzi o środowisko naturalne, jak i poziom „okeszowania”.

I jak tu dojść do kesza?

Spacer po półwyspie

Droga brzegiem Jeziora Trzebiechowo

Wybraliśmy się tutaj dość świeżo po publikacji nowych skrytek i jak się okazało na miejscu, udało się załapać na 6 FTF’ów! Trasę podzieliliśmy na dwie części – pierwszą o długości 16,7 km dookoła Jeziora Trzebiechowo oraz drugą o długości 6,1 km na południe od jeziora. Łącznie przeszliśmy około 23 km i znaleźliśmy 62 kesze (+ 5 w drodze powrotnej z Trzebiechowa do Poznania). Po drodze spotkaliśmy jednego z założycieli serii - SteFFan9870, z którym ucięliśmy sobie miłą pogawędkę. Chyba nie będzie miał nic przeciwko, jeśli zdradzimy tajemnicę, że wkrótce w tym rejonie pojawią się nowe skrytki!! 😉 I z tą informacją Was zostawiamy, zachęcając gorąco do odwiedzenia tego malowniczego miejsca!

Niektóre kesze wymagają poświęceń

"Bukowe wyzwanie" - FTF z trudnością terenu 5

Ślad trasy - pokonane 23 km