Przejdź do głównej zawartości

GEOpyraton'24 #5 - Dzień Ciekawostek

Spotkaniem zorganizowanym przez Pidgor-Team, którego inspiracją był Dzień Ciekawostek, dobrnęliśmy do półmetka tegorocznego GEOpyratonu. Niezmiennie dopisuje frekwencja i nawet tak niekorzystne warunki atmosferyczne, jak te dzisiejsze nie zniechęciły nas do wspólnego celebrowania kolejnego eventu. Na poznańskiej Cytadelii stawiło się kilkunastu GEOzakręconych, którym wichura i przenikliwe zimno nie były przeszkodą do wzięcia udziału w przygotowanym przez Organizatorów teście z wiedzy o Geocachingu i statystykach z nim związanych. Pytania, mimo że sprawiły większości uczestników spore trudności, to niosły ze sobą walor edukacyjny. Dowiedzieliśmy się na przykład, który poznański kesz był najczęściej znajdowany w roku 2023, w którym województwie odbyło się najwięcej eventów, w jaki region Polski wyruszyć, jeśli lubimy virtuale, ile skrytek typu webcam jest na świecie i wielu innych ciekawostek. Zaskoczeniem dla wszystkich była odpowiedź na pytanie o liczbę keszy na Antarktydzie. Jest ich tam całkiem sporo, więc może czas rozpocząć przygotowania do dłuższej wyprawy na południe ;)
Konkursowa rywalizacja była na tyle zacięta, że konieczne było rozegranie dogrywki. W ten sposób rozstrzygnęła się ostateczna kolejność na podium. Pierwsze miejsce zdobył Lifalifinu (gratulacje!), tuż za nim uplasowała się miiiol, a trzecie miejsce (to podobno dla niego norma) zajął Fidellino. Dla laureatów były oczywiście upominki wręczone przez Organizatorów.

Mimo że warunki pogodowe były zbliżone do tych panujących na Spitsbergenie, to nie obyło się jednak bez pogaduch, żartów i snucia ambitnych planów na 2024 rok. Jeśli choć część z nich się zrealizuje, to będziemy mieli sporo okazji do spotkań.

Przed nami druga połowa GEOpyratonu, kolejne ciekawe i zabawne spotkania, szansa na poznanie nowych ludzi... Nie może Cię na nich zabraknąć! :)

Tekst: Dempsey_Makepeace

fot: valentin02

Zwycięzcy testu o geocachingu
fot: valentin02

fot: valentin02