Przejdź do głównej zawartości

Powspominajmy wakaje z Wikingami


Sobotnie popołudnie zapowiadało się świetnie choć zarazem i nieco traumatycznie. Czy Frodo znów okaże się szybszy? :-) ? Ale po kolei. Nie tak dawno bo w wakacje Tomek2102 zaprosił nas do poznania dość ciekawej gry - "Szachy Wikingów". Zabawa tak się spodobała, że Tomek skrzyknął nas jeszcze raz i o dziwo tego dnia pola do gry nie zostały ani przez moment bezpańskie. Grała pokaźna grupka zmieniając się co chwilę w zespołach. Jeśli mowa o "Szachach..." to warto wiedzieć, że ta gra to właściwie Kubb (od szw. en kubb - klocek, blok) i co ciekawe z Wikingami ma tyle wspólnego co my z zawieszaniem naszych keszy na znak protestu. Czyli NIC. 
Reguły gry pokazuje nam niniejsza animacja lub film.
Teraz już wszystko jasne. Czy wiecie, że od 1995 roku w Gotlandii rozgrywane są Mistrzostwa Świata w tej grze?? I jeszcze jedno: grę wymyślili Szwedzi na początku lat 90-ych. Tyle newsów ze świata sportu. 
Eventowi towarzyszyła piękna pogoda kończącego się lata (dobrze, że Park Czarneckiego miał w sobie trochę cienia) i duża frekwencja.  Założyciel objaśnił zasady ostatnio nieobecnym a obecnym cierpliwie przypominał co z czym się je. Z eFKą mieliśmy jeszcze jeden epizod z Szachami w Czechach. Czesi bardzo ochoczo grają organizując nawet swoje mistrzostwa, które mieliśmy okazję dwa tygodnie temu obserwować na obszarze złożonym z piętnastu pól. Oczywiście też zagraliśmy.
Temat przewodni eventu napędził do zabawy również najmłodszych zbijających raz za razem stojące figury. Integracja.
Zazwyczaj o czymś gadamy i coś przy okazji robimy. Tym razem graliśmy przy okazji gadając o wakacjach, planach, ciekawszych skrzynkach i świeżo odpalonych trailach. Bardzo miło spędzone popołudnie a Frodo jest fpożo.

 dziękujemy za zaproszenie
już nie mogąc doczekać się kolejnego lata
udash
sześćdziesiątydziewiąty