Przejdź do głównej zawartości

Pierścień

W dniu 23 maja 2015 r odbył się w Poznaniu, na Placu Wolności, EVENT zorganizowany przez keszera "PiotrMichał". Na spotkanie punktualnie przybyli, nie zawodząc Organizatora: FK69 (plus troje łotrów), Valentin 02, Suaviska z Jarodem, Pidgor-Team w komplecie, 1/7 PGC Team, Krzysiek Jarzyna nie ze Szczecina, Bonifacy (mogę otwartym tekstem bo już się pogodził), 1/3 Aune92Team, Tomsok, Zuzialol, Gammera i ja. Niepunktualnie przybył również Posnanian Reviewer znany w kręgach jako Wantsky


Oprócz spotkania i miłych pogaduch zaprezentował się nam nowy Woodcoin autorstwa organizatora. Woodcoin poszedł w kieszeń a później w segregator, powiększając i tak już pokaźna wielkopolską kolekcję a my przystąpiliśmy do głównego punktu programu, czyli omówienia idei, która pojawiła się całkiem niedawno wśród lokalnych "lookingforistów". Mowa o powoli wcielanym powoli w życie BigProjekcie, czyli: 

(można ta trasę, zaznaczoną na jaskrawozielony kolor, poniżej podejrzeć)


To projekt keszerski, który pokrywa się idealnie z oficjalną trasą rowerową liczącą 256 km (PRDP liczy sobie 173 okeszowane kilometry) i wiodąca przez malownicze zakątki Wielkopolski (Puszcza Zielonka, Poligon Biedrusko, jeziora Lusowskie i Nieprószewskie, Wielkopolski Park Narodowy i piękna trasa na Kórnik oraz okolice Kostrzyna. Aż mi się wierzyć nie chciało, że to tyle KaeMów.
Trasa została przez pomysłodawcę podzielona na 22, 10cio-12to kilometrowe odcinki, nadzorowane przez keszerów z Wielkopolski a obsadzone skrzynkami co około 500 m. Na "dzień dobry" projekt w czasie eventu został rozgrabiony przez przyszłych założycieli z 12-tu odcinków zostało do zagospodarowania jeszcze 10. 
Gdybyście byli chętni do założenia któregokolwiek z nich to zapraszam do wglądu w projekt i wybranie czegoś dla siebie. Apeluję aby nic na wariata i proszę mieć na uwadze, że wybrany odcinek należy obsadzić keszami tak, by później móc je sprawnie serwisować. Te bardzo duże przedsięwzięcie planowane jest na około 440 keszynek (największy tego typu trail mieści się w okolicach Jeleniej Góry i zawiera 302 keszyny). Jako, że wspomniana już trasa jest jak na rowerzystów bardzo długa (256 km) to liczymy na przyjazd w nasz region łowców z różnych stron Polski a z pewnością Europy. Dorzucając okeszowany Poznań będzie to dla nich nie lada gratka.

Aby przystąpić do pomysłu należy kliknąć TUTAJ i dopisać się do konkretnego odcinka.

Szczegóły (numeracja skrzynek, koordynaty, przebieg trasy, osoby odpowiedzialne) należy wyśledzić pod tym samym linkiem. PiotrMichal zdeklarował, że przygotuje szablon (prawdopodobnie w HTMLu) z którego każdy będzie mógł skorzystać aby strona graficzno-opisowa była wszędzie identyczna (z wyłączeniem miejsc charakterystycznych dla keszyny i podpowiedzi). Fragmenty trasy będą odpalane sukcesywnie przez twórców odcinków, niezależnie od innych a otwarcie planuje się na wiosnę za rok (jak znam życie to pewnie czas ulegnie gwałtownemu skróceniu patrząc na zaangażowanie Geopyrzastych). 
Oczywiście na bonusowy finał, po zebraniu podpowiedzi, planujemy wieeeeeelką skrzynię w okolicach ostatnich keszy traila, niedaleko Puszczy Zielonki (za dni kilka rozpoczniemy rozmowy dotyczące lokalizacji a pomysł już jest). Jest również pomysł na logo. Jeśli chcecie podyskutować, zapytać i dowiedzieć się więcej zapraszam na nasz profil fejsowski: geocaching Poznań Geopyra.

Ja ze swojej strony dziękuje za pomysł, inicjatywę i życzę wszystkim wytrwałości a Reviewerowi nerwów na wodzach.  Brawo Piotr!!
szykuje się grubsza sprawa
udash udashowsky