Przejdź do głównej zawartości

500 FTFs celebration :-)

20. czerwca, w sobotnie popołudnie, spotkaliśmy się na Placu Wolności, aby świętować zdobycie przez nas (czyli PGC-Team) 500 FTF-ów. Chcieliśmy się z tej okazji z Wami spotkać i podziękować Wam – współtwórcom naszego sukcesu. Udało nam się na spotkanie dotrzeć w pełnym składzie i o dziwo się nie spóźniliśmy ;-)

Może na początek trochę historii. Zabawę w geocaching rozpoczęliśmy w sierpniu 2014 roku. Zwerbował nas udash69 z wantskim. Tak długo męczyli Mirka, że w końcu daliśmy za wygraną i spróbowaliśmy z czym to się je :-) Pierwsze kroki stawialiśmy w Górznie, podczas wakacji w Hajduczku. Poznaliśmy wtedy Darka Pudełko, który był dla nas przewodnikiem i wsparciem. Darek – dzięki! Wróciliśmy do domu z ok. 20 keszami na koncie – zadowoleni i dumni ;-)

Pierwszego FTF-a zgarnęliśmy w listopadzie 2014 roku – skrytka wyrosła wówczas jakieś 300 metrów od naszego domu. Żal było jej nie podjąć. I tak się wszystko zaczęło… Dziś mamy na koncie ponad 600 FTF-ów. Liczba ta cieszy nas tym bardziej, że stosunkowo niewiele jest w niej tzw. FTF-ów trailowych i eventowych. 

Ale wszystko to było możliwe – nie tylko dzięki naszej determinacji – ale dzięki Wam! Mieliśmy to szczęście, że rozpoczęliśmy przygodę z keszowaniem w momencie, gdy w Wielkopolsce nowe keszynki zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu. A my bardzo lubimy grzybobrania ;-) Składamy w tym miejscu wielkie podziękowania wszystkim założycielom skrytek, bo bez nich nie byłoby tego naszego małego święta.

Wracając do spotkania – na evencie pojawiło się mnóstwo osób! Zarówno stare, ale jare geopyry, jak i nieznani dotąd keszerzy. Przybyli: aue92 team (2/3 składu), Pidgor-Team, udash69 z FK69 i dwoma urwisami, Suavis & Jarod, krejzOlka, Zuzialol, kari87 z leito76, Gammera, mstachul oczywiście z Dorotką, RumiPL, Kulupowie (2/3 składu), piotrmichal, AJWF (1/4 składu), Podolany Team i oczywiście PGC-Junior1. Mieliśmy przyjemność gościć również przybyszów z Kalisza happinessKP i zibi11977. Ogromnie cieszymy się także z tego, że event miał charakter międzynarodowy – zawitali do nas IngeKöpenick oraz moenk z Niemiec. Mamy nadzieję, że nikogo nie pominęliśmy :-)


Dziękujemy serdecznie za gratulacje od osób, które nie mogły przybyć na event, ale o nas pamiętali: valentin02, dadoskawina, Krzysiu_Jarzyna, escaper_poland.

Po – mam nadzieję – nie za długim wstępie, goście otrzymali małe upominki – pamiątkowe przypinki i drewniaki wybite w bardzo limitowanej serii specjalnie na tę okazję. Mały Franuś podzielił się też (o dziwo!) ze wszystkimi cukierkami.Następnie, jak to już na każdym evencie bywa, przystąpiliśmy do wymiany i logowania TB (była okazja do puszczenia TB do Niemiec), wymiany PWG i wymiany keszerskich doświadczeń. Nie lada gratkę przyniósł na spotkanie również piotrmichal – drewniaka promującego projekt Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania.

Z pysznymi cukierami przybyli na spotkanie również Podolany Team, którzy byli w przeddzień ważnego dla nich święta – 40 rocznicy ślubu <3

Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na pogaduchy, którym nie było końca. Dzieciaki szalały na hulajnogach, hamakach i trampolinach, a my dzieliliśmy się wrażeniami z poszukiwań skarbów, snuliśmy plany na kolejne tygodnie i miesiące. Rozeszliśmy się, gdy już zmierzchało i zaczęło lać :-P
Bardzo, ale to bardzo dziękujemy wszystkim za przemile spędzony sobotni wieczór. Do następnego spotkania!