Przejdź do głównej zawartości

French Visit in Poznań

Koniec wakacji upłynął pod znakiem sierpniowego eventu jaki zorganizowali u nas Francuzi (!!!). 


"French Visit in Poznań", bo o nim mowa, zaplanowano na poznańskim Starym Rynku nie spodziewając się zapewne geokeszerskich tłumow. Założycielka, Fleuretcie (#355), postanowiła zebrać kogokolwiek o 17.30 przed ratuszem. Jej mina wyrażała zdziwienie i niedowierzanie kiedy na event przybyła ponad trzydziestka ciekawych i jak zawsze gotowych na wszystko poznańskich geoświrów. Zjawiło się kilkoro eventodebiutantów, co bardzo cieszy oraz pojawiło się w naszych kieszeniach kilka nowych woodcoinów (woodcoin Danimaka był moim setnym w kolekcji co  uradowało szczgólnie). Niektórym udało się zalogować kolejne TB i geocoiny. 
Francuscy geokeszerzy bardzo podziękowali za liczne przybycie (Wy nigdy nie zawodzicie bo to przeca święto) i dali do wpisu bardzo oryginalny logbook, który przedstawiam na zdjęciach.
Organizatorka stwierdziła arbitralnie, że Polacy są bardzo mili, gościnni i uśmiechnięci oraz, że wybornie się u nas keszuje. Chyba wie co mówi bo mieli za sobą zgarnianie skrzynek w Poznaniu i Krakowie. W rozmowie okazało się, że  to przyjechali na ślub syna, który poślubił właśnie Poznaniankę i przy okazji postanowili sprawdzić co tam w naszym geoświatku słychać. Dowiedzieliśmy się również, że pochodzą z dwóch różnych francuzkich biegunów czyli z Marsylii i Normandii. Kończąc wizytę w naszym mieście otrzymali żelazny zestaw geopyrlanczyka: długopisy, woody, smycze i blachy. Rozstali się zachwyceni co wyrazili w poście komentującym event.
Miło było nam się spotkać w takim gronie i pogwarzyć o wspólnej zajawce. Ja z FK69 przybyliśmy na rowerach kończąc tym samym cały dzień keszowania w towarzystwie Suavis i Jaroda a później już samotnie wykańczają Stachulowe Demony. Event potrwał 1,5 godzinki, ustaliliśmy kilka faktów dotycząych następnego spotkania i niespodzianek jakie szykujemy na początek września. Wiem już z dobrze poinformowanych, źródeł, że przybędą do nas ludziska z całej Polski. Kto umi niech modli się o słońce :-)

Je vous remercie beacoup et vous voir
obojętnie co to znaczy
udash69