Przejdź do głównej zawartości

GIFF Poznań 2017

Aż trudno w to uwierzyć, ale już po raz trzeci mieliśmy okazję spotkać się i wspólnie obejrzeć najlepsze filmy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Geocachingowych - GIFF 2017. W tym roku na całym świecie zorganizowano w sumie 599 eventów GIFF, z czego 15 odbyło się w Polsce.

Tak jak w poprzednim roku sala kinowa urządzona została w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Na spotkanie przybyli starzy, dobrzy znajomi, ale także nowe twarze, które bardzo miło było nam poznać.

Event rozpoczął się tradycyjnie - wpisem do logbooka. Każdy z uczestników otrzymał też pamiątkowy bilet wstępu oraz kartę do głosowania na najlepszy film, które wydawane były przez jednego z młodszych członków naszej ekipy - Franusia. Franek był bardzo przejęty swoją rolą, co zapewne zauważyliście ;-) Dodatkiem do biletu był popcorn. Chętni mogli również zakupić okolicznościowego drewniaczka, który jak zwykle był przepiękny za sprawą projektu nieocenionego Jaroda.
Po krótkim słowie wstępu rozpoczęliśmy projekcję filmów. Na pierwszy ogień poszedł film - niespodzianka, przygotowany przez GeoŻubry. Brawo chłopaki!Jeśli ktoś chciałby obejrzeć filmik jeszcze raz to zapraszamy tutaj.


Po filmie GeoŻubrów nastąpiła krótka przerwa na konsumpcję przepysznego tortu (dzięki Suavis&Jarod!!).Pokaz zasadniczy obejmował 17 - zdaniem jury najlepszych - filmów. W tym roku po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć w finałowej siedemnastce film z Polski, z czego jesteśmy bardzo dumni.


Po godzinnej projekcji uczestnicy przystąpili do głosowania na najlepszy film. Oto wyniki naszego głosowania:

1) Geocaching is Free  |  lat&long junkie  |  Australia (30 głosów)
2) Geocaching Day in Vilnius  |  kaimynas  |  Lithuania (23 głosy)
3) Antarctica |  svieca  |  Slovakia (22 głosy)


Same filmy - co wynika z Waszych logów, ale jest też naszą oceną - nie powaliły na kolana. Może trzeba wyciągnąć wnioski i zabrać się do roboty? :-)

Oczywiście nie zabrakło wymiany TB, geopogaduch i geoploteczek :-)))
Do zobaczenia za rok!!