Przejdź do głównej zawartości

GIFF 2023 - Film Festival Poznań

    Dnia 17 listopada 2023 r. po wielu latach nieobecności w Poznaniu, do stolicy Wielkopolski ponownie zawitał Geocaching International Film Festival! To wydarzenie, które jest organizowane przez HQ od 2013 roku. Co roku do pokazu jest kwalifikowanych kilkanaście kilkuminutowych filmów o geocachingu stworzonych przez keszerów z całego świata i prezentowanych na eventach GIFF.


    Pokaz filmów odbył się w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na miejsce przybyło spore grono keszerów, nie tylko z Pyrlandii, ale też z innych zakątków Polski. Poziom tegorocznych filmów był bardzo wysoki, zarówno jeśli chodzi o montaż, realizację jak i ciekawe scenariusze. Było sporo śmiechu i podziwu dla pomysłowości autorów przedstawionych filmów. Od odkrywania ciekawych miejsc, spotkań z ludźmi przez rozwiązywanie łamigłówek - geocaching jest pełen chwil wartych utrwalenia. Sztuką jest, aby je sfilmować!

    W ramach tegorocznej edycji oglądaliśmy poniższe filmy (warto odnotować, że w gronie finalistów znalazły się dwie polskie produkcje!):


Fot. valentin02, Pidgor-Team
Grafika GIFF: Groundspeak, Inc.