Przejdź do głównej zawartości

2 Śmieszkowanie w Grodzisku Wielkopolskim

W weekend 6-7 kwietnia 2024 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się 2 Śmieszkowanie. Organizatorami wydarzenia był Śmiechol i AngeeGrox, którzy zaprosili na swój event keszerów z całej Polski i oczywiście nie mogło na nim zabraknąć bardzo licznej reprezentacji GEOpyry. Sam event miał charakter dwusystemowy- do Grodziska tłumnie przyjechali zarówno keszujący na opencachingu, jak i na geocachingu. Organizatorzy zapewnili na cały weekend tak bogatą listę atrakcji, że nikt nie mógł narzekać na nudę i każdy znalazł coś dla siebie. Agenda prezentowała się w poniższy sposób:

SOBOTA

9:00 - zwiedzanie Muzealnej Izby Tradycji Ziemi Grodziskiej z przewodnikiem. Było dużo informacji o Grodzisku, historii, legendach i sporo ciekawostek;

12:00 – druga tura zwiedzania Muzeum;

17:00 -  przejazd Grodziską Koleją Drezynową;

18:00 - ognisko na terenie Grodziskiej Kolei Drezynowej. Ten punkt harmonogramu trwał zdecydowanie najdłużej. Zabawy, pogaduchy i integracja przy ognisku trwały do późnej nocy. Muzyka nam przygrywała, a pieczone kiełbaski skwierczały nad ogniskiem.

NIEDZIELA

10:00 - zwiedzanie Grodziskich Browarów z przewodnikiem. Uczestnicy dowiedzieli się o historii Grodziskiego piwa oraz jego wytwarzania, a w czasie wycieczki mieli okazję zobaczyć od środka czynne browary.


Mimo tego, że powyższa lista atrakcji prezentuje się imponująco, to jeszcze nie koniec! Organizatorzy zapewnili bowiem przyjezdnym możliwość darmowego noclegu we własnym namiocie, w budynku dworca drezyn Kolei Grodziskiej lub w wagonie z przedziałami pociągu Intercity! Musimy przyznać, że noc w pociągu miała niesamowity klimat!

Ale to jeszcze nie wszystko!! W ciągu trzech dni poprzedzających event, w okolicy Grodziska Wielkopolskiego powstały dwie potężne leśne serie keszy – Ścieżka Kolejki Leśnej oraz Szlak Zwierzyny Leśnej. Uczestnicy mogli więc pomiędzy eventowymi atrakcjami wybrać się na keszowanie, w trakcie którego mieli okazję odkryć magiczny świat leśnych zakamarków i piękno okolicznej przyrody. To była doskonała okazja, aby połączyć przyjemność uczestnictwa w wyśmienitym evencie i poszukiwania skarbów z cieszeniem się spokojem i harmonią natury. Niektórzy przemierzali leśne ścieżki pieszo, inni zabrali ze sobą rowery. Keszowanie na nowych seriach było bardzo aktywnie i przyjemnie spędzonym czasem!

Co więcej można dodać o tym wydarzeniu? Śmiechol i AngeeGrox robią doskonałą robotę w Grodzisku Wielkopolskim. Ich kesze w centrum Grodziska to klasa sama w sobie, więc jeśli ktoś jeszcze tam nie był, to gorąco wszystkich do tego zachęcamy. Nowe leśne serie przyciągają ilością keszy i ładnymi maskowaniami. 2 Śmieszkowanie to był event z pompą, a do tego perfekcyjnie zorganizowany. Dziękujemy Organizatorom za wkład pracy i czekamy na następne atrakcje w Grodzisku Wielkopolskim. Z pewnością liczna reprezentacja GEOpyry będzie w nich uczestniczyć!


Pidgor-Team

obrazek by Angee & Śmiechol

fot. D0MINIKA

fot. D0MINIKA