Przejdź do głównej zawartości

Ania z Husky&Pusia potrzebuje wsparcia

Ania Bajon to połówka poznańskiego teamu keszerów Husky&Pusia. Ten rok nie był dla tego duetu taki jak by się mógł im i nam wymarzyć. Z Anną znam się od ponad trzydziestu lat i chadzaliśmy razem do szkoły podstawowej (na wagary również) i to mnie udało się Ją wkręcić w geokeszing. Półtora roku temu Ania została Mamą Bartka. Bieżący rok okazał się fatalny zdrowotnie. Lekarze w Polsce rozłożyli ręce ponieważ nowotwór i jego umiejscowienie okazały się ponad ich siły. Chirurdzy i onkolodzy nie podjęli rękawicy odrzucając wszelkie możliwe formy ingerencji skalpelem. Ania i Jej rodzina a i owszem podjęli i walczą w sposób nie do końca zgodny choć tolerowany przez współczesnych medyków.
W związku z tym, aby żyć jak najdłużej i nie odczuwać dolegliwości bólowych Ania korzysta z nierefundowanej i kosztownej metody podawania dożylnie końskich dawek witaminowych i stosuje restrykcyjną dietę (odrzucając wszystkie produkty żywnościowe będące pożywką dla rozwoju raka, m.in cukry, węglowodany odpszeniczne i mięsiwo). To pomoże jej zdrowotnie doczekać do czasu kiedy możliwa będzie wizyta w klinice w Dortmundzie lub Berlinie bo obecnie dokumentacja medyczna (przetłumaczona na język niemiecki) podążyła do klinik w Niemczech gdzie lekarze zastanawiają się czy możliwa jest pomoc konwencjonalna. Na wyniki ich myślenia czekamy z niecierpliwością.
Równolegle z próbami oszacowań możliwości medycznych zawiązuje się Fundacja mająca na celu pomoc Ani. Do rejestracji fundacji w KaeReSie pozostało około dwóch tygodni. Tyle robi rodzina i przyjaciele.
Robiąc 3 event urodzinowy GEOpyry będę organizował kwestę (puchę postawię przy logbooku) a środki w ten sposób zebrane przekazane zostaną przeze mnie Ani na prowadzoną kurację o której wspomniałem. Jeśli ktoś z Was czuje się na siłach pomóc finansowo to proszę o datek do puchy.
Równolegle prowadzę rozmowy z 22-oma grupami keszingowymi w kraju, z czego 17 z nich potwierdziła możliwość umieszczenia w nich fejsowego posta (dzięki!!) o pomocy dla Ani, ale dopiero w momencie rejestracji fundacji i uzyskania w ten sposób numeru konta bankowego. Przejrzystość w sprawach finansowych musi być.
Jak widać z powyższego w życiu najważniejsze jest zdrowie a nasz los nie do końca zawsze leży w naszych rękach.
smutny
udash
sześćdziesiątydziewiąty