Przejdź do głównej zawartości

Spotkaliśmy się w Muzeum

http://coord.info/GC7Z551/
W niezbyt pogodną niedzielę w środku listopada, Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki otworzyło swoje drzwi przed całkiem liczną reprezentacją geokeszerów z okolicy. Rozpoczęło się jak zwykle - wpis do logbooka, rozdanie eventowych drewniaczków i pogaduchy na tematy wszelkie. Później jednak nadszedł czas na gwóźdź programu - zwiedzenie tego nietypowego muzeum.

Pani przewodnik opowiedziała trochę o samym budynku oraz o ekspozycji w nim zawartej. W chwilach swobodnej eksploracji wystawy widać było zdecydowany podział grupy na tych zainteresowanych głównie eksponatami, jak i tych chcących się oddać wirtualnym doznaniom (i to w brew pozorom nie tylko ci najmłodsi). Podczas gdy ci pierwsi z zaangażowaniem oglądali przedmioty w gablotach, znajdując np. elementarz jaki używali w szkole, uczyli się nazw narzędzi stolarskich i czytali wirtualne książki, ci drudzy z uporem próbowali ułożyć wirtualne krzesło, zgasić pożar wieży, czy zmienić strój w wirtualnej szafie. Oczywiście granice pomiędzy tymi grupami zacierały się z czasem.

Wszyscy świetnie się bawili, poznając tajemnice muzeum, a nowo nabytą wiedzę, mam nadzieję, wykorzystają już niedługo w terenie 😉.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przybycie!
Xiankowaty01


Wszystkie zdjęcia z eventu od Suavis & Jaroda tutaj.