Przejdź do głównej zawartości

MORSOWISKO- XmasEvent 28.XII.2014

To już niestety historia. 28 grudnia (w niedzielę) 2014 roku o godzinie 10.30 odbył się kolejny wielkopolski event. Niby nic wielkiego, dżast kolejne spotkanie…. ale po kolei:

Pomysł pojawił się kilka miesięcy temu, jak wszystkie dobre pomysły- przy wódce. Protoplastą był Wielebny- zwany tak w kręgach morsowych a dla przyjaciół od zawsze Szczepan a wykonawstwo przypadło w udziale mi. Po minięciu kaca przeszliśmy od słów do czynów. Najpierw telefon o błogosławieństwo do marka Szurkowskiego czyli szefcia Wielkopolskiego Klubu Morsów „ALASKA”
Potem już zostały tylko sprawy organizacyjne. Czym bliżej eventu tym sytuacja stawała się bardziej bardziejowo bardziejowa: padały pomysły mniej lub bardziej udane, zaczęły się posty na fejsowej geopyrze, ruszyły sprawy organizacyjne i telefony do przyjaciół. Nikt nie zawiódł. Czyli jak zawsze. 


Wantsky przyszykował piękne woodcoiny, Suavis własnoręcznie prześliczny tort (takiego jeszcze nie widziałem i dziwie się, że robi zawodowo coś innego), Leito zadbał o wurst i inną paszę, ja przygotowałem termos z gulaszową z geopyrami w środku i kubki a matka Teresa przywiozła sernik. 


Nie to było jednak najważniejsze kto co a to kto i skąd przybył aby nas zaszczycić swoją obecnością. Z najdalszych zakątków kraju i zza granicy uwzględnili nas w swoich planach: Paweł Ka z samej Kolonii, BOX Team i Sadek ze stolicy (Górzno), Bacza (miks poznańsko-warszawski), WantskyBrother (wiadomo),  Dadoskawina ze Skawiny (zaskoczyłem Was) i mambalaga.
Najsilniejszą grupę stanowili jednak lokalsi: Leito z Kari87, PGC- Team w ilości kompletnej, Gammera (bez psa ale za to z aparatem), wspomniana Suavis z Jarodem, Ejber, Boni i Klajt (nie rozróżniam ich ale obaj weseli jak cholera!), Joasieńka, Pocieszniak (człowiek z niewłaściwej strony Warty czyli Rataj), FK69 (Misia), Wishmaster, Bartas.pl, Tomsok3, Lopez78, Filip500 w obstawie Łucznika (żeby było bezpieczniej) and more...Wybaczcie jeśli kogoś nie wymieniłem ale jeszcze mi wszystko tańczy przed ślepiami. Muszę przyznać ze smutkiem, że zabrakło kilkoro przodowników, chociażby Kolibra, która szykowała w tym czasie Jasełka (dzięki za mejla ze wsparciem)- pozdrawiamy.
Ekipa z Alaski też byłe niewąska. Do akcji wkroczył „tajemniczy człowiek z piłą motorową w rękach”, który wyciął nam w tafli jeziora zajeprzerąbel a po rozgrzewce prowadzonej przez pochodzącą z Brazylii Dorotę do wody wskoczyła ponad setka świrów. 
Napomknę, że temperatura powietrza wynosiła około -5 stC a wody ok. 1.  Na  brzegu zostało, wliczając dzieciaki, drugie tyle „bierniaków”. Zabawy było od cholery i najważniejsze: dla wielu z nas był to baaaardzo udany debiut. Trochę pomorsowaliśmy, trochę pokeszowaliśmy (na miejscu po wyjściu z wody pojawił się keszyk), dobrze pojedliśmy, poopowiadaliśmy o geocachingu i super pobawiliśmy. Reasumując: byłoby dobrze gdyby w wyniku spotkania na przyszłość kilku keszerów morsowało i kilkoro morsów keszowało, wszak od czegoś trzeba zacząć, np. od takich eventów. Ja do wody na pewno jeszcze zajrzę i to  niekoniecznie w lipcu.
Ten event, mam nadzieję, pozostanie w naszej pamięci na długie lata a nie wiem czy czasami nie wskoczy do naszego kalendarza w kolejnym sezonie.  


Na tym koniec i BOMBA kto nie przybył ten DUPA!!!!!!!!!!!!!!


dziękując wszystkim za wszystko, udash69