Przejdź do głównej zawartości

Puszcza Notecka #... po Geopyrlandzku

Nie ma to jak wstać w sobotnim rankiem z pełnym nosem, bolącym łbem i zobaczyć na mapie takie oto zjawisko:

Za ten projekt Szanowny Pomysłodawca czyli "Valentin02"  zabierał się od kilku miesięcy. Jako, że żadne morderstwo nie jest doskonałe tak i tutaj Michał zostawił ślady ale czujne oko geokeszerów z okolicy wyśledziło jego niecny plan. Zniknął, mało keszował, był małomówny, wciąż się śpieszył, unikał zgromadzeń a na każde pytanie odpowiadał: Nic Wam nie powiem!! W kuluarach mówiło się o "większej sprawie". Tak poważnie: wyseksił od A do Z bez wątpienia najśliczniejszy GEOART w Polsce. 124 keszyny rozlokowane na planie Puszczy Noteckiej. Na uwagę zasługuje fakt, że takie projekty w Polsce już powstawały jednak nie ze skrzynek tradycyjnych. Zazwyczaj były to zagadki, których finałową lokalizację można umieścić przy drogach i duktach. 
Tu mamy do czynienia z rzeczą deko trudniejszą. Umieścić na kordach 124 skrzynki tradycyjne tak aby idealnie oddawały ideę artystyczną to już Sztuka (przez jakie "s" to widać). Współwykonawcami całości byli: TomSok (na zdjęciu z Posnanianem) i RumiPL, których udało się Valentinowi wkręcić w zagadnienie. 

Szanowni Panowie: to najoryginalniejsza wizytówka Wielkopolski i nasza jaką sobie można wyobrazić. Ów projekt,
Puszcza Notecka #..., pozwolił nam, dzięki ilości założonej skrzynek, włączyć lewy kierunek, wyprzedzić Warmińsko-Mazurskie i zająć VI miejsce w rankingu województw. Podwójne brawa patrząc wstecz skąd startowaliśmy i gdzie jesteśmy a to wszystko dzięki m.in. takim fascynatom jak Ci Panowie ze zdjęć. Jeszcze jeśli dodamy do tego PRDP w pełnym wymiarze to robi się niezłe miejsce do pielgrzymek (choć już dziś wiemy, że geokeszerzy ściągają z całej Polski w nasze przyjazne strony).
Składam zatem  podziękowania pomysłodawcy i wszystkim innym zaangażowanym a braci geokeszerskiej z okolicy życzę udanych dni w Puszczy Noteckiej, bo nie sądzicie chyba, że ktoś obzbiera to w jeden dzień?
udash69