Przejdź do głównej zawartości

Merkury nadaje: keszerzy Rower(tour)ują.


Kilka minut po 10.00 rozbrzmiała zapowiedź "Porozmawiajmy o..."
W ramach codziennej audycji "Babie lato" na falach Radio Merkury  radiosłuchacze zapoznali się z najnowszym numerem Rowertour'u.
Redakcja Radia w każdy pierwszy czwartek miesiąca ostro bierze się za wertowanie treści magazynu na antenie. Przy okazji zaprasza gości by spotkać się i "porozmawiać o...". Szalenie miło, że nie zapomnieli o Wielkopolskich keszerach a to w związku z ostatnim artykułem który zamieszczono na łamach Rowertour'u a o którym pisałem kilka dni temu na Geopyrze.
Do Radia dotarł jeszcze jeden gość - Marek Rokita, który wraz z kompanią (żoną i dziećmi) w sierpniu zeszłego roku rowerowo potraktował trasę z Owińsk przez Biedrusko i Kiekrz na Maltę. Gratulujemy wycieczki i obcowania z tym niewątpliwie urokliwym kawałkiem wielkopolskiej ziemi. Marek napisał jeszcze jeden ciekawy artykuł w marcowej odsłonie magazynu traktujący o instytucji Oficera Rowerowego - łączniku pomiędzy Masą Krytyczną różnych miast a Urzędami w tychże miejscach. Do zobaczenia na trasie.
Miło był spotkać się po raz kolejny w studio i porozmawiać w przyjacielskiej atmosferze o wszystkim tym co nas łączy czyli o wyprawach, planach, rowerach, okolicach Poznania i ...geokeszingu.
zapis rozmowy odsłuchacie TUTAJ

Również dzisiaj zaprezentowaliśmy dość specyficzny gadżet przynależny naszej zabawie. Travel Bug czyli przedmiot podróżny, podróżujący od skrzynki do kieszeni keszera z której to tajemniczo wydostaje się do kolejnego pudełka (sorry Dario - informacja do Darka Pudełko) lub kolejnej kieszeni następnego odkrywcy. Tu muszę się zatrzymać. Kiedy klikniecie na linka powyżej dotyczącego TB szybko zorientujecie się komu jest poświęcony i dokąd ma dojechać (destynacja - informacja dla Leito76). Cel jest jasny: z Poznania do Agulhas czyli Przylądek Igielny w RPA. Potem powrót by znów wylądować w stolicy Wielkopolski i pokazać na eventach. Dlaczego tam? Opis TB rozwiewa wszystkie wątpliwości.
Dziękujemy Redakcji Rowertouru i Radiu, Prowadzącym Kalinie Olejniczak i Sławomirowi Bejewowi oraz Współrozmówcy czyli tym wszystkim, których tak naprawdę napędza do pracy i pedałowania duch Kazika Nowaka. Ja dziękuję Geopyrlandczykom.  Przedmiot ów podróżujący dedykuję NAM wszystkim - Wielkopolanom a o położeniu i miejscach jakie odwiedził będę informował.

...i tak na falach 100,9 MHz rozbrzmiało kolejne info
 adresowane do obecnych i przyszłych keszerów...
udash sześćdziesiątydziewiąty