Przejdź do głównej zawartości

GEOpyra na falach Radia Emaus


60 stadiów (ok. 11 km) od Jerozolimy, przy starym trakcie rzymskim, istniało kiedyś małe miasteczko - Emaus. GEOpyra w wąskiej reprezentacji również podążyła do Emaus, choć tego znacznie bliżej, położonego w centrum Poznania. Dzięki uprzejmości red. Anny Jasińskiej i zaangażowania 1/7 PGC-Team w osobie Joanny udało się na falach rozgłośni zapoznać szersze grono radiosłuchaczy ze zjawiskiem geocachingu. Oczywiście skupiliśmy się głównie na naszym wielkopolskim terenie i tym, co ciekawego u nas do zrobienia. Nie omieszkaliśmy również przedstawić keszowania w ujęciu statystycznym. To najlepiej odzwierciedla nasz stopień zaangażowania i tego, co się dzieje. Postanowiliśmy audycję przeznaczyć dla Mugoli opowiadając o tym co? jak? gdzie? kiedy? i w zasadzie wytłumaczyć po co keszujemy. Od czegoś trzeba zacząć, a od czego innego, jak nie od GEOelementarza? Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogli posłuchać audycji, zatem zapis rozmów znajdziecie:

TUTAJ1 -pierwsza część rozmowy;
TUTAJ2 - druga.
 
Jak widać materiał zgrabnie został pocięty na bloczki i wkomponowany w ramówkę popołudniową.
Mamy nadzieję, że nasze zajęcie spotka się z życzliwym przyjęciem przez słuchaczy oraz że dzięki audycji przybędzie do naszego grona kilku geokeszerów, tym bardziej, że wiosenna, majowa pogoda sprzyja wycieczkom poza własny ogródek i wyjściu w teren. Dziękujemy za zaproszenie do studia i zainteresowanie się tym, co robimy na co dzień oraz naszą GEOpyrą.
Ps. Rzecz jasna Pani Redaktor Anna postanowiła założyć konto i udać się już niedługo w najbliższą okolicę w celu wiadomym...
dzięki Joanna
dzięki Anna
udash
sześćdziesiątydziewiąty