Przejdź do głównej zawartości

Holiday 2016 czyli Polska - Swiss 6 - 5 (po mojemu)

Pierwszego dnia wakacji odbył się event Holiday 2016.
Spotkanko zorganizował Team WWalenciaka. Był sam On, Mama i Tata. Wspólnymi siłami skrzyknęli nas w Lasku Marcelinskim na ogniskowym spotkanku. Dla mnie (i mam nadzieję dla wielu) to był nadEvent z kilku powodów. Termin spotkania został kilka dni temu przesunięty ponieważ nikt nawet w najśmielszych snach nie oczekiwał, że polska reprezentacja dostanie się dalej i w tym samym czasie będzie grała z reprezentacją Szwajcarii. Pierwsze 90 minut spotkania upłynęło prawie wszystkim (prócz Walenciaków) przed telewizorami. Nikt nie spodziewał się dogrywki a tymczasem nasi zagrali jeszcze 2x15 minut.


Po pierwszej połowie dogrywki i po 1:1 włączywszy program 3 Polskiego Radia udałem się na Marcelin. Średnia prędkość wyniosła 15 km/h - stres jest złym kierowcą. Po dojechaniu zastałem Organizatorów i ich ryczące radio nadające z Programu Pierwszego PR. Skupiliśmy się na karnych. Mogę śmiało stwierdzić: ostatni karny polskiej reprezentacji rozpoczął event. Gramy dalej (w czwartek z Portugalią). Tyle sprawozdania z meczu. Po wspaniałym sportowym spotkaniu każdy obrał kierunek wiadomy - Marcelin.

Jak za dotknięciem różdżki zaczęli, już po kilku 
minutach, pojedynczo, zjawiać się eventowicze aż dobiło ich do ponad trzydziestu. Rozentuzjazmowanych trzydziestu.  Po takim meczu i w takim towarzystwie kiełba znad ogniska smakowała wyśmienicie. Suto zastawiony stół dopełnił reszty - wszyscy w tym szczególnym dniu zapomnieli chyba o jedzeniu i zaczęli nadrabiać zaległości. Rozkołatane serca studziła herbata z lodem a żołądki wypełniły pajdy ze smalcem zagryzane ogórkami i babeczki (ozdobione eventowo). Kulinaria uzupełnił wspomniana już kiełbasa.   Baaaardzo dobry pomysł. 
Spotkanie uczczono pięknym drewniakiem, okazałym logbookiem, pogaduchami i wymiana wszystkiego co kto ze sobą przyniósł. Ogromnie miło bylo spotkać tak zacne grono a Organizatorom składam w imieniu uczestników najserdeczniejsze P O D Z I Ę K O W A N I A.

ps. dla kogo Holiday dla tego Holiday. Event przejdzie do historii pod znakiem polsko - szwajcarskich zmagań. Mam nadzieję, że tak właśnie będziemy obchodzić co roku pierwszy dzień wakacji a co cztery lata szczególnie.

udash
sześćdziesiątydziewiąty