Przejdź do głównej zawartości

Szukamy skrytek. Jak zacząć?


Witam. Chętnie pomogę Ci zacząć zabawę z geocachingiem. To proste, postępuj tylko krok po kroku zgodnie z załączonymi przeze mnie wskazówkami a zapewniam, że życie stanie weselsze.

 REJESTRUJEMY SIĘ 
na stronie GEOCACHING.COM

1. Wchodzimy na oficjalną stronę geocaching.com i wybieramy język polski (zdj. A):


 2. Klikamy ikonkę "DOŁĄCZ" (zdj. B):


3. Otwiera nam się panel rejestracyjny w którym krok po kroku dokonujemy rejestracji swojego konta (zdj.C):

4. Odbierz emaila, kliknij link aktywacyjny. Właśnie stałeś się użytkownikiem i możesz przystąpić do zabawy (zdj. D):

5. Zaloguj się do geocaching.com i przejdź do panelu użytkownika (zdj. E). Tam znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje z mapą włącznie:


KONIEC REJESTRACJI
 ------------------------------------------------------------------------------------------
 
Aby bawić się przy użyciu swojego smartfona konieczne jest posiadane odpowiedniej aplikacji. Samo zarejestrowanie się nie wystarczy.
Ja polecam ściągnąć i zainstalować darmową apkę o nazwie c:geo team (dedykowana do androida).
Po zainstalowaniu musisz się do niej zalogować nickiem i hasłem użytym przy okazji rejestracji przedstawionej powyżej a po jej włączeniu w telefonie postępuj jak poniżej:

                       ------------------------------------------------------------------------------------------

SZUKAMY SKRYTEK
  1. Pamiętaj o włączonym GPSie w swoim smartfonie. Aby zacząć szukać kliknij na swoim smartfonie ikonkę c:geo (zdj. 1):


2. Otworzyła się mapa na której widzisz swoje aktualne położenie i pobliskie skrzynki zainstalowane w terenie (zdj. 2). Kliknij jedną z nich wybraną przez siebie.Otwiera Ci się informacja o skrzynce (zdj. 3). Kliknij ikonkę kompasu, który poprowadzi Cię do celu:


3. Sam kompas (rys.4) jest bardzo prosty i przejrzysty. Nie wymaga obsługi i nie powinien sprawić Ci problemu:

4. W razie problemów zawsze możesz zrobić wstecz na smartfonie i wejść w szczegóły skrytki, przesunąć palcem w prawo (zdj. 5) i odczytać np. opis czy podpowiedź dotyczącą sposobu ukrycia skrytki (zdj. 6):

Mam nadzieję, że dzięki kompasowi uda Ci się odnaleźć pojemnik. Staraj się być niezauważonym w czasie podejmowania skrytki. W każdym pojemniku znajdziesz dziennik wpisów (tzw. logbook w kórym powinieneś odnotować swojego nicka oraz godzinę i datę podjęcia skrytki). Rozejrzyj się wkoło czy osoby postronne Cię nie obserwują i odłóż delikatnie pojemnik by kolejny geocacher mógł go podjąć. Nie niszcz skrzynki i  zakręcaj szczelnie.

5. Teraz należy zalogować wizytę. Kliknij funkcję WPISZ WIZYTĘ (zdj.7) i opisz swoje spostrzeżenia dzieląc się z innymi wrażeniami i np. opinią (zdj.8). Kliknij WYŚLIJ.


Teraz skrzynka jest zalogowana i zaliczona jako znaleziona. Wpis został automatycznie przeniesiony na stronę geocaching.com i możesz tam go znaleźć, obejrzeć a nawet zedytować wpis.

GRATULUJĘ i zachęcam do wspólnej zabawy bo Poznań wygląda tak:


udash69