Przejdź do głównej zawartości

Zagadkowe inspiracje

Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem typem, który lubi rozwiązywać obciążające mózg zagadki. Chyba, że są ciągiem przyczynowo-skutkowym, to jeszcze ujdzie. W przeciwnym wypadku się wkurzam. Może nie powoduje to u mnie takich reakcji jak u leito76 (zapytajcie go, może Wam opowie), ale czuję irytację, a tego stanu nie lubię.

To co jednak lubię, to wymyślanie zagadek. Takich, których rozwiązanie nie jest łatwe, ale logiczne po znalezieniu odpowiedniego "klucza". Zdarzało się, że inspiracja do nowej zagadki przychodziła do mnie z książki, filmu czy muzyki, ale znalazłem ostatnio ciekawe dwie strony, które ktoś z Was może wykorzysta do stworzenia nowego quizu. Dodam tylko, że oparcie quizu o te strony jest dozwolone przez regulamin!

1. Placespotting - prosta sprawa. Zdjęcie satelitarne z mapy Google'a + podpowiedź. Zadanie: znajdź to miejsce na mapie okienko niżej. Wkręcająca zabawa, dzięki której można wiele miejsc "obejrzeć" i o nich poczytać. Oczywiście można samemu stworzyć takiego quiza i go udostępnić. Edit 16.03.2015: Korzystanie z placespottingu zostało zabronione przez regulamin!

2. Jigsaw Planet - również prosta sprawa. Stwórz puzzle i podziel się możliwością ich ułożenia z innymi.

Jeśli ktoś nie jest płynny w angielskim, klikając prawym przyciskiem myszy w przeglądarce Chrome jest opcja "Przetłumacz na język polski". Nie jest to rozwiązanie najlepsze, ale skuteczne.

A może Wy macie takie strony, na które trafiliście i mogłyby kogoś zainspirować do stworzenia fajnej zagadki?